Profil Menteri

 
datopaullowsengkuan
Menteri di Jabatan Perdana Menteri
 

DATUK PAUL 1
 
Tempat Lahir - Taiping, Perak
Tarikh Lahir - 22 Disember 1946 
Status Perkahwinan - Berkahwin
 
Anugerah
Kesatria Mangku Negara (K.M.N) - 1996
Panglima Jasa Negara (PJN) - 1998

Kelayakan Akademik

31 Disember 1970, Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT), Australia – Industrial Accounting.

31 Disember 1968, Footscray Institute of Technology, Australia – Diploma in Business Sudies (Accountancy).

 

 Pengalaman

30 Mac 2010 – 16 Mei 2013 - Presiden,Transparency International

1 May 1973 – 31 Mrch 2008 - Pengarah Urusan, Malaysian Sheet Glass Sdn Bhd

1997-1999 -  PresidenPersekutuan Pekilang-Pekilang Malaysia

 

Lain - lain

Datuk Low juga berkhidmat sebagai salah seorang ahli Lembaga Pengarah Sunway Berhad dan Pos Malaysia Berhad sebelum dilantik sebagai Menteri. Beliau juga terlibat secara aktif dalam pelbagai organisasi antarabangsa iaitu APEC, WTO, ASIA dan juga Pengerusi Pasukan Petugas Sektor Swasta untuk Pengaturan Perdagangan Bebas. 
 
Pada 1 April 2011, beliau telah dilantik sebagai Timbalan Pengerusi dan Pesuruhjaya Badan Suruhanjaya Integriti Penguatkuasaan (SIAP), dan Agensi Standard Antarabangsa yang perintis dalam penguatkuasaan, transformasi dan pelaksanaan integriti di kalangan agensi-agensi penguatkuasaan di Malaysia.

 

   Sila layari http://paul.jpm.gov.my/

Paul
 

 

 

 

 

 

 

 

 
HUBUNGI KAMI
 
BIRO PENGADUAN AWAM
Jabatan Perdana Menteri
Aras 6, Blok B1
Pusat Pentadbiran Kerajaan Persekutuan
62502 Putrajaya, Malaysia
Tel: 603 8000 8000
Fax: 603 8888 3748, 8888 7778
Emel: webmaster[at]pcb.gov.my
 
 
PAUTAN
Institut Integriti Malaysia(IIM) Jabatan Perkhidmatan Awam(JPA) Ketua Setiausaha Negara MAMPU
myHealth bkpp 1 PEMUDAH 1mocc
Suruhanjaya Perkhidmatan Awam(SPA) my Government Suruhanjaya Pilihan Raya(SPR) Jabatan Perdana Menteri
 
QR code BPA
 
fb   twitter  rss
 
Kembali ke atas